Prodej, montáž, servis.

Žaluzie Bc. Kamil Cech

Chybí Vám zde něco?

Chcete-li znát odpověď na otázku, která zde není uvedena, zadejte ji do níže uvedeného formuláře.

Otázky a odpovědi

Proč se nevyplatí kupovat levné žaluzie?

Levné žaluzie jsou často synonymem pro žaluzie nekvalitní. Taková žaluzie se vyznačuje především tenkými lamelami (0,16 mm a méně) a také zeslabením dalších součástí. Tenké lamely jsou pak náchylnější k mechanickému poškození. Standardní žaluzie používá lamely tloušťky 0,18 mm, případně 0,21 mm. Kvalitní a také dražší žaluzie není "ošizena" ani na provedení plastových prvků. U levných žaluzií často dochází např. k rychlému vymačkání držáčku pro řetízek a nebo k rozpadnutí bočních krytek.

Chcete-li v domácnosti opravdu ušetřit, je výhodnější zaměřit se na opakované platby, především za energie či povinné ručení. V takovém případě doporučuji zjistit, zda-li někde zbytečně nepřeplácíte: www.Porovnej24.cz ↗.

Jaké jsou typy žaluzií?

Typ žaluzie lze rozlišovat dle dvou základních rysů. Prvním je provedení horního profilu, resp. krycího plechu, což určuje design žaluzie. Viz. produkty.  Druhým rysem je provedení lamel, které může být buď klasické nebo celostínící. Klasické provedení se pozná tak, že v zavřené poloze jsou v lamelách patrné "dírky" (v místech průchodu silonu a textilních pásek), kterými prosvítá světlo. U celostínících žaluzií toto zpozorovat nelze. V posledních letech se uplatňují převážně právě celostínící žaluzie. 

Jak pečovat o žaluzie?

Prach

Odstranění naneseného prachu provádějte jemnou prachovkou nebo suchým měkkým hadříkem či houbičkou. Pokud by prach či špína neustoupila, tak hadřík jemně navlhčete. Používejte pouze mýdlové roztoky o teplotě do 30 stupňů Celsia bez chemických přísad. Postupujte tak, že žaluzii nastavíte do krajní polohy (žaluzie jsou zavřené) a očistěte jednu stranu lamel, poté žaluzii pomocí řetízku přetočte a očistěte druhou stranu lamel.

Mechanické poškození

Mechanické poškození lamel, silonů, textilních pásek nebo krytek obvykle vyžaduje servisní zásah nebo výměnu celé žaluzie.